wtorek, 10 marca 2015

Dzień Kobiet cz.2: Prawa pracującej mamy

Temat pracującej mamy, a już mamy w ciąży, od zawsze wzbudzał emocje. Preferencyjne traktowanie mężczyzn, chętniejsze zatrudnianie kobiet z odchowanym przychówkiem albo bezdzietnych, brak zrozumienia - wszystko to opinia publiczna zna aż zbyt dobrze. Co rusz pojawia się jałowy tekst o niesprawiedliwości pracowniczej, kilka komentarzy rozżalonych mam na bezrobotnym, kilka wymądrzających się pań, co to obłowiły się na sowitych macierzyńskich w prywatnych firmach, standardowa wymiana zdań.

Tym bardziej dziwi artykuł taki, jak ten: szczera, skruszona wypowiedź i to kobiety! Katharine Zaleski jest współzałożycielką i prezeską firmy PowerToFly - pierwszej globalnej platformy pracy dla wysoko kwalifikowanych kobiet w branżach cyfrowych i technologicznych, w których - jeśli wolą - mogą pracować z domu lub biura. Jej firma działa od niedawna - odkąd pani prezes urodziła dziecko. Wcześniej, jak pisze w artykule, łamała prawa pracownicze kobiet i jawnie dyskryminowała matki za ich próbę pogodzenia życia zawodowego z domowym. Dziś przyznaje, jak bardzo była niesprawiedliwa. Cały tekst do przeczytania w Wysokich Obcasach.

Ja polecam go dziś w ramach promowania pro-kobiecego podejścia. Warto uświadomić sobie raz jeszcze jakie są realia rynku pracy względem kobiet ciężarnych i matek. Być może z bardziej pozytywnym nastawieniem podejdziecie do naszego projektu Centrum Św. Józefa, w którym wsparcie znajdą właśnie panie wcześniej wracające do pracy, które samotnie wychowują dzieci, matki pracujące na całe etaty. 40 dodatkowych miejsc żłobkowych (i to w żłobku o bardzo ciekawej i dobrej merytorycznie koncepcji nauczania) to nie lada zastrzyk czasu, energii i siły, dla rodzin na Śląsku, które muszą łączyć pracę z opieką nad maluszkami do 3 roku życia. O żłobku możecie przeczytać tutaj: www.budujemycosdobrego.pl. Zapraszam i tam, i na nasz facebookowy profil.

OlgaPracująca mama: to jak mieć dwa pełne etaty, ale tylko połowę wypłaty. Źródło: Pinterest


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz