wtorek, 28 kwietnia 2015

Maj dla Centrum Św. Józefa!

Zapewne zauważyliście przerwę w blogowej aktywności Stowarzyszenia. Zajęły nas inne sprawy, o których już piszę:

Przede wszystkim balet! I to jaki!

Już 22 maja 2015 o godzinie 19:00 w CKK (Centrum Kultury Katowice na Placu Sejmu Śląskiego) wystąpi Ballet Magnificat - założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi. Wystawiają swoje spektakle na całym świecie. Łączą balet tradycyjny z tańcem nowoczesnym, tworząc widowiskowe spektakle teatralno-muzyczne. W tej niezwykłej mieszance wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie, połączonej z głębokim, poruszającym przesłaniem spektakli, leży siła Balletu Magnificat.

Podczas swojego występu w Katowicach grupa zaprezentuje widowisko Face to face.To współczesna historia dwóch profesjonalnych tancerek, która przeniesie widzów za kulisy widowiska baletowego. Jedna z artystek wiedzie życie pełne niezwykłej radości i wolności, druga pełne egoizmu, alkoholu, rozwiązłości. Face to face przedstawia opowieść o odkupieniu w oparciu o wypisy z Biblii i klasyczny balet Don Kichot.Ballet Magnificat swoim występem wspiera charytatywną akcję zbiórki na rzecz żłobka, który już niedługo powstanie w Katowicach. Pomagają w budowie Centrum Św. Józefa, organizowanej przez Stowarzyszenie Po MOC (Association Po MOC). To organizacja prowadzona przez Siostry Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w Katowicach. Projekt Centrum Św. Józefa (Budujemy Coś Dobrego) obejmuje nie tylko 40-ci miejsc żłobkowych, ale także profesjonalną opiekę nad rodziną: budowanie więzi, wsparcie dla rodziców i dziadków, zajęcia z kolorem i dźwiękiem, nowoczesne metody pracy z dzieckiem, bezpieczeństwo.

Bilety na to wydarzenie możecie kupić tu, na ticketportal (kosztują tylko 30 lub 50zł!)

Prace związane z tym wydarzeniem całkowicie nas pochłonęły, a i tak brakuje nam całych 4000zł do sfinansowania występu tak, by cały dochód mógł wesprzeć budowę żłobka. Szukamy sponsorów, więc jeśli macie jakieś pomysły lub kontakty piszcie na pomoc@po-moc.pl!

Co jeszcze robimy? Sporo!

Przede wszystkim projektujemy - nową stronę internetową żłobka. by była bardziej przejrzysta, ciekawsza, lepiej zorganizowana. Już niedługo grupa Aterima, nasi współpracownicy, rozpoczną pracę i niebawem wystartuje nowa, lepsza stronka (więc cieszcie się starą pod www.budujemycosdobrego.pl).

Do projektowania włączyli się też nasi przyjaciele - tu moja osobista koleżanka ze szkolnej ławki, Monika Mysiak - malarka i artystka z Chorzowa. Ta cudowna dziewczyna bezinteresownie namalowała dla nas piękne grafiki, które już niebawem pojawią się na gadżetach takich jak: poduszki, pufy do siedzenia, podkładki pod talerze, sztućce czy zegarki. Wszystkie te przedmioty mogą stać się cudownym uzupełnieniem dziecięcych pokoików, ponieważ kolekcja Moniki i moja (bo to kompilacja pomysłów) stanowi plastyczne ilustracje do znanych kołysanek.

Każdy pamięta choćby takie frazy jak "Ach  śpij kochanie", "Czego pragniesz daj mi znać, ja ci wszystko mogę dać", "Idzie niebo ciemną nocą" albo "Był sobie król, był sobie paź i była też królewna"! Jeszcze nie wybrzmiały mi z uszu kołysanki nucone przez moją mamę a dziś już sama śpiewam je swoim dzieciom. Na początku był pomysł, by właśnie te cztery frazy umieścić na obrazach, połączyć z geometrycznymi grafikami i stworzyć nowoczesne projekty graficzne. Pomysł świetny, ale kiedy zobaczyłam obrazki Moniki, subtelne, rozmarzone, zupełnie jak te kołysanki - takie dziecięce, z miejscem na wyobraźnię, ale też bardzo plastyczne i namacalne - wiedziałam już, że niczym ich nie można zasłaniać! Będą więc same obrazy Moniki i mam nadzieję, że efekt spodoba się wszystkim - autorce, mamom, no i dzieciaczkom. Musi się spodobać, bo cały zysk ze sprzedaży pójdzie na konto żłobkowe, żeby dać dzieciom miejsce na ich dzieciństwo. Centrum Św. Józefa ma być przecież bezpieczną przystanią dla podopiecznych Stowarzyszenia PoMOC, ale i dla innych dzieci z okolicy Bogucic, które będą chodziły do naszego żłobka. W Centrum będzie też można wziąć udział w kursach, szkoleniach, warsztatach, będą wykłady, dużo o budowaniu więzi i rodzinie. To będzie nie tylko żłobek od 7:00 do 17:00, ale wspólnota, społeczność, gdzie każdy (nawet seniorzy!) znajdą coś dla siebie!

Zobaczcie na projekty, czyż to nie cudowne miejsce?

Wyobraźcie sobie, że w tym właśnie miejscu wasze dzieci uczą się codziennie jak jeść sztućcami, siusiać na nocniczek, jak wspólnie się bawić, nie wyrywać sobie zabawek, uczą się pierwszych wierszyków. Tam przychodzicie na pierwsze akademie, wywiadówki, tam dowiadujecie się o pierwszych sukcesach waszych pociech. Pierwszy bal przebierańców, wyścig sportowy, przedstawienie! W tym samym miejscu wasze babcie i starsze ciotki, wujkowie, przychodzą na popołudniowe zajęcia z maluchami, biorą udział w warsztatach. Obserwujecie jak dzieci uczą się tego, co najcenniejsze od tego ważnego dla was pokolenia. Przypominacie sobie własnych, odeszłych już dziadków i ze wzruszeniem widzicie, jak życie innych wypełnia się miłością. W takim miejscu widzicie też, jak całe rodziny biorą udział w zajęciach integracyjnych, jak mamy notują, kobiety w ciąży uczą się, przygotowują, tatusiowie ćwiczą. To właśnie tu całe, ale to całe rodziny, znajdą dla siebie miejsce. A wy, samotne mamy? Kiedy wasze dzieciaki będą tu, szczęśliwe i bezpieczne, wy skończycie szkoły, wrócicie z pracy, zrobicie obiad w domu i spokojne odbierzecie maluchy ze żłobka. Dzięki Centrum Św. Józefa dzieci zostawicie w miejscu, do którego będą chciały chodzić, które będzie dla nich przygodą. Codziennie będą wyruszać na spotkanie nowych światów pełnych dźwięków, świateł, bajek. Nie będą się nudzić. A wy zadbacie w tym czasie o swoje domy i pracę.

To wszystko jest możliwe, wystarczy tylko, że nam pomożecie. Jak? Bardzo prosto!

Możecie nas wesprzeć przez stronę i formularz płatności (wesprzyj akcję). Możecie też kupić bilet na występ baletu (tutaj). Możecie wysłaś SMS w loterii prowadzonej dla nas przez organizatorów IV Międzynarodowej Gali Walk Zawodowych Only 1 (tutaj) - i przy okazji coś wygrać. Możecie też udostępnić ten wpis i powiedzieć o nim 10 znajomym prosząc o rozpowszechnienie informacji dalej. Pomagać można na wiele sposobów, wybierzcie jeden i dołączcie do ekipy PoMOCników.


UWAGA: SMS to koszt 2,46zł! Regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora.


Pozdrawiam,
Olga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz